Co elektrikáři nevidí rádi

Co elektrikáři nevidí rádi

Když jim fušujete do řemesla – samotného elektrikáře v Praze 13 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-13/ to neohrozí, ale ve hře je vaše zdraví, váš život, váš majetek a také životy a majetek vašich blízkých. Amatéři mnohdy některé jevy podcení, nemají dostatečné povědomí o určitých záležitostech a mohou provést tak fatální chyby, že to přinese škodu velkého rozsahu. Samozřejmě tu nemáme na mysli výměnu žárovek ve stolní lampičce, kterou zvládne každý, ale instalace rozvaděčů a elektrických vedení v domě, montáže zásuvkových okruhů atp.

montáž rozvaděče

Když přetěžujete zásuvky – přetížené zásuvky mohou snadno vyhořet a vy s nimi. Nebuďte pošetilí a do zásuvek zapojujte spotřebiče v rozumné míře tak, aby jich současně neběželo deset najednou v jedné zásuvce. Nebezpečné jsou zejména ty s velkým odběrem, například žehlička, rychlovarná konvice, kávovar, mikrovlnka a pračka.

elektrikářské nářadí

Když jste lemplové – nedbalost a nezodpovědnost jsou vlastnosti, které mnohdy končí před soudem a lidé se pak ocitají ve výkonu trestu. Například v nedbalosti zaviněná smrt člověka kvůli elektrickým zařízením. Vás by se to mohlo týkat u osob, za které zodpovídáte, a které vaším zaviněním obsluhují nebezpečné a neprověřené spotřebiče. Dalším problémem v domácnostech i ve firmách jsou prodlužovací šňůry. Zakoupíte je za pár desítek korun v každém specializovaném obchodě a teoreticky je můžete umístit, kam se vám zachce, protože to žádný zákon nezakazuje. Jenže jestliže bude šňůra někde sevřená nábytkem, dveřmi, oknem, spotřebiči a dalšími předměty, může tu dojít ke zkratu, k požáru nebo k úrazu, který končí smrtí.

Když zbytečně riskujete – spotřebiče používejte v bdělém stavu. Vyhněte se například sekání trávníku elektrickou sekačkou v podnapilém stavu a zároveň dávejte pozor, aby se vám přívodní kabel nepřipletl pod rotační nůž nebo plotové nůžky. Na přívodní šňůry spotřebičů dávejte velký pozor, protože ty bývají velmi často příčinou nějakého maléru.