Proč se počítá pro betonový plot cena za metr

Proč se počítá pro betonový plot cena za metr


Není pochyb o tom, že betonový plot je v současnosti tím nejlepším, co můžeme mít. Problém je, že pokud si jej necháme postavit od specializované firmy (což se dnes ostatně doporučuje), není zrovna snadné předem vědět, kolik budeme vlastně za vše platit. Ono totiž není v tomto případě jednoduché dát do ceníku paušální částku. Každý pozemek je jiný a má svá specifika. Například na rovné, zelené louce se bude stavět přeci jen jinak než na kamenité svažité stráni, která je navíc porostlá stromy, nehledě na rozdílný tvar. Přesto zde máme vodítka, jak si částku můžeme spočítat.

betonový plot zblízka

Zdaleka nejčastěji se používá pro betonový plot cena za metr, kdy máme danou cenu, za kterou nám jsou ochotni postavit jeden metr plotu. Tu následně vynásobíme počtem metrů, které budou potřeba. Vyjde nám tak přibližná částka, kterou budeme muset platit. Ovšem ani tento systém, jakkoliv je pohodlný, není dokonalý.

Nebere totiž v úvahu již výše zmíněné rozdíly v terénu, ať už kvalitě nebo převýšení, a také v členitosti a tvaru pozemku. Zdaleka ne všechny jsou totiž čtvercové či obdélníkové. Zvláště dnes si mnozí lidé potrpí na to, aby jejich pozemek měl zajímavý tvar, a plot jej samozřejmě musí kopírovat.

platba za betonový plot

Také zde není zhodnoceno to, o jaký typ plotu se vlastně jedná. Ten totiž může být různý, od klasické betonové zdi až po ozdobný plůtek, který bude spíše na okrasu než na ochranu. Na každý z nich je navíc potřeba jiné množství materiálu i práce, což logicky znamená, že se bude lišit i cena.

Proto také platí, že částky uvedené v ceníku jsou v tomto případě obvykle pouze orientační, a mohou se měnit (obvykle směrem nahoru) podle konkrétních případů. Pokud tedy chcete přesně vědět, kolik budete platit, nezbude vám než si nechat od dané firmy vypracovat nezávislou nabídku. Tak budete vědět naprosto jistě, na čem jste.