Výuční list je víc než maturita

Výuční list je víc než maturita


Naše generace byla postavená na tom, že nám rodiče říkali, že maturita je vždycky lepší, než je výuční list. Vždy nám kladly na srdce, že pokud si uděláme maturitu, tak se budeme mít mnohem lépe, než lidé, co vystudují řemeslo. Ovšem všechno toto byla jen velká lež a nezbývá, než jim poděkovat, za tak kvalitní radu, která nám pokazila celý život. Pokud i vy nyní stojíte před rozhodnutím, na jakou střední školu jít a co za obor si vybrat, tak si vybírejte srdcem nebo tím, co vás opravdu baví. V dnešní době je totiž řemeslo mnohem víc, než nějaká maturita a s řemeslem můžete zároveň vydělat mnohem víc peněž a být nezávislý. Při rozhodování tak zvažte obory, jako je elektrikář Praha 21, zedník, malíř, lakýrník a další zajímavé obory, kterých je na trhu nedostatek.

Elektrikář Praha

Nikdy, ale opravdu nikdy, nechoďte na obor, který vám vyberou vaši rodiče. Nejen, že nebudou dělat tento obor oni, ale také se to vaše rozhodnutí..Nebojte se jim tak sdělit, že chcete dělat to, co vás baví. Pokud vás baví vařit, běžte na kuchaře, pokud chcete dělat s železem, tak běžet na obráběče kovu a pokud malování, tak se staňte prostě malířem.

Elektrikář Praha

Vždy se při tomto výběru rozhodujte tím, co vás baví. Pokud si totiž uděláte maturitu a vaše práce vás nebude bavit, tak se rovnou můžete postavit za kasu v obchodě a nemusíte na střední školu ani chodit. Obor s maturitou, který nechcete v budoucnosti dělat je platný asi, jako sáňky v létě. Postrádá to jakýkoliv smysl a každý zaměstnavatel vás vezme i bez maturity. Zkuste se proto zamyslet, co byste opravdu chtěli dělat a dát na toto téma řeč s rodiči. Možná i právě oni si uvědomí, že dělat maturitu na obor, který vás nezajímá je vážně blbost. Neváhejte tak a zkuste si vyzkoušet nějaké zajímavé práce ještě před střední školou. Třeba vás nějaká chytne a právě takový obor si poté vyberte. Vždy má člověk na vybranou a v tomto ohledu to platí dvojnásob.