Byt a chalupa

Byt a chalupa


Musím uznat, že v dnešní době je opravdu hodně finančních produktů. Vůbec bych netušila, že existuje také nebankovní hypotéka. Já jsem před pěti lety právě doplatila americkou hypotéku. Řekla jsem si, že když chceme s partnerem ještě kupovat chatu anebo chalupu, že by se nám hodila ještě další hypotéka. Partner samozřejmě nemá vůbec rád půjčky ani žádný úvěry, ani hypotéky a je úplně jedno, jestli je to americká hypotéka nebo nebankovní hypotéka, nebo dokonce také nebankovní hypotéka bez doložení příjmu. Partner se jednoduše nechce zadlužit. On prý byl zadlužený jednou, když si půjčoval peníze na elektrokolo, které stálo sedmdesát tisíc korun.

Šetříte peníze?

Já jsem překvapená a byla jsem také šokovaná, že někdo dá tolik peněz tolik tisíc za nějaké elektrokolo. Já, když jsem byla ráda, že jsem měla obyčejné kolo za osm tisíc korun, ale abych se vrátila zpět k nebankovní hypotéce anebo k bankovním úvěrům. Partnerovi jsem řekla, že i když máme našetřené peníze, tak by byla veliká škoda, kdybychom je ihned utratili. Protože já jsem taková spořivá, že chci mít vždycky v zásobě alespoň padesát tisíc korun pro případ nouze. A tak partner řekl, že bychom mohli vyzkoušet nějakou opravdu kvalitní hypotéku. Tak jsme si s partnerem sedli k počítači a hledali jsme ty nejlepší hypotéky, protože partner byl stále nerozhodný.

Hlídejte si své splátky.

Byl nerozhodný z toho, jestli se nám vůbec vyplatí nebankovní hypotéka anebo jiný typ hypotéky. Na internetu jsme se dozvěděli, že právě nebankovní hypotéka může být pro nás opravdu tou nejlepší volbou. Raději jsme se ještě spojili s bankovním poradcem. Dokonce i bankovní poradce nám řekl, že nebankovní hypotéka pro nás může být opravdu perfektní finanční produkt. Prý se vůbec nemusíme bát, nebankovní hypotéka je velice oblíbená, je oblíbená opravdu u všech, kteří si chtějí pořídit dům anebo byt. My jsme s partnerem chtěli nějaký malý byteček či chalupu. Třeba jenom čtyři místnosti. Protože my plánujeme docela větší rodinu, a tak chceme, abychom tam měli také místo a také soukromí.