Vzpruha přichází v přírodní podobě

Vzpruha přichází v přírodní podobě

Kdyby všichni studenti věděli, jaká síla se ukrývá v datlích, asi by měli na svých pokojích hojné zásoby těchto plodů. Sušená pochutina se k nám dováží ze zahraničí a Izrael je zrovna jedním ze států, který produkuje hojně toto naprosto skvělé ovoce. Možná díky tomu se mu říká, že je to chléb pouště a také jsou zde vidět obrovské plantáže. Pokud by někdo ovšem hledal nějaký ovocný strom, tak by mohl snadno přehlédnout rozlehlé plantáže palem. Přesně tak, datle totiž rostou na palmách a v Izraeli se jim skutečně díky podnebí, kde rostou, daří.

datle

Nabídka v sušené podobě je také poměrně bohatá a chutná, to pro změnu odráží různé odrůdy. Ale co se jim rozhodně nedá upřít je jejich působení na lidský organismus a také jsou svým složením naprosto prospěšnou surovinou pro naše tělo.

Co takové datle svedou za zázraky?

  • Zlepšují koncentraci a zřejmě z toho důvodu, že obsahují velké množství vitamínů skupiny B a další skvělý zástupce je kyselina pantotenová. Tyto cenné látky přispívají totiž k duševní pohodě. Navíc dodávají tělu energii a tím podporují soustředění.
  • Sport se bez vynaložené energie neobejde. Datle https://www.nakliceno.cz/susene-datle/ jsou ideální svačinkou. Nemají pecky, tudíž se dají bez problémů konzumovat a navíc jsou ideální, jelikož rychle doplní všechno potřebné při tělesné zátěži. Navíc v batůžku nezaberou tolik místa a tak si je klidně můžeme vzít s sebou na turistiku.

datle v misce

  • Zdravé mlsání, za které nám tělo poděkuje. Dostane totiž dostatečné množství vlákniny a to jak rozpustné, tak nerozpustné. Nemluvě o tom, že snižují cholesterol, hlídají hladinu glukózy v krvi. Nalezneme v nich vitamíny, ale i draslík, vápník, železo a mnohé další zdraví prospěšné látky. Vhodné jsou místo dezertů, jelikož svojí chutí jsou přirozeně dostatečně sladké.

Ačkoliv se dají konzumovat syrové, tak u nás se spíše jedí v sušeném stavu. Z čerstvých plodů se vyrábí datlový sirup, který je vhodnou alternativou rafinovaného cukru. Lze ho přidat prakticky kamkoliv, kde bychom uplatnili cukr. Sušené datle jsou ideálním základem pro raw dezerty, kdy těsto díky nim skvěle drží i bez pečení.