Vše o ginu

Vše o ginu

Máte rádi gin? Gin je jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších alkoholických nápojů vůbec. Neslouží pouze k pití samotnému, ale často figuruje i jako součást různých alkoholických koktejlů. Pojďme se na tento nápoj podívat blíže. Jedná e o destilovanou lihovinu, která je vyrobena z obilí, nejčastěji pšenice, ječmen nebo také žito. O její chuť se starají různé přírodní složky, jako jsou plody jalovce, které můžou právě za onu příjemnou, dřevitou chuť, která připomíná borovici. Dříve byla tato borovicová chuť intenzivnější, je ale pravda, že postupně se začala výroba ginu inovovat tím směrem, že chuť jalovce není v pití tak cítit.

gin

Výrobci k tomuto kroku přistoupili proto, aby si gin získal oblibu u širší veřejnosti. Dále můžete v inu také pocítit kořeněnou a citrusovou chuť. Gin se vyrábí na mnoha místech světa, ale nepopulárnějšími a největšími výrobci jsou pravděpodobně Belgie, Španělsko, Velká Británie a také Holandsko. Většina ginů má čirou barvu, jen výjimečně může mít gin lehce nazlátlý odstín kvůli ochucujícím přísadám, které se do něj někdy dodávají. Objem alkoholu v ginu je mezi 40 – 47 %, záleží na druhu a výrobci. Jak gin správně pít? Gin si nejčastěji vychutnáte v nějakém míchaném nápoji, ale na požádání vám samozřejmě v každém baru dají i čist gin.

martini

Používá se k tomu nejčastěji malá sklenice tulipánového tvaru. Mezi jeden z nejpopulárnějších koktejlů patří samozřejmě Martini. Tento koktejl je ikonou, mohli jste ho vidět v mnoha filmech, seriálech a jedná se o klasiku, kterou dostanete snad v každém lepším baru. Na přípravu potřebujete jen gin, suchý vermut a případně aroma hořkého pomeranče. Nápoj poté ozdobíte olivou nebo citrónem. Nezapomeňte, martini e nikdy neprotřepává, jako většina koktejlů, ale naopak se pouze jemně promíchá. Výborně chutná i tehdy, přidáte-li do výsledného nápoje led.