Proč se těší velkému zájmu rodinné domy do L

Proč se těší velkému zájmu rodinné domy do L


Pořídit novostavbu na klíč obnáší celou řadu rozhodovacích procesů, co se týče velikosti objektu, stavebního materiálu a použitých technologií, výběru stavební parcely, zajištění inženýrských sítí a dalších faktorů, které tu vstupují do hry. Své platné místo tu ale má i vzhled, a to zejména dispoziční řešení a půdorys domu.

interiér domu

Domy typu bungalovu – kdo dává přednost výstavbě patrového domu, riskuje, že na malém pozemku bude mít poměrně málo slunečního světla. Vyšší stavby se k malým plochám parcel příliš nehodí, vypadá to tu pak jako na městském sídlišti, jako mezi vysokými panelovými domy. Naopak domy typu bungalovu lépe zapadnou do krajiny a máme z jejich stavební konstrukce příjemnější pocit. Nestíní Slunci, snadno je zrakem přehlédneme od komínu až po základy a také se na takovém domě snáze provádí jakékoli údržbářské práce. Nehrozí vám pád ze střechy se smrtelnými následky, pokud se odhodláte vyčistit okap od spadaného listí, protože si štafle či žebřík stavíte do sotva třímetrové výšky.

rodinný dům

Půdorys do L – první slovo, které by vás mělo napadnout na počáteční písmeno L je Láska. Bungalov do L bude pro vaši rodinu laskavý a láskyplný zároveň, protože vám umožní to, po čem možná v skrytu duše toužíte již dlouho – v první řadě krásný výhled ze zápraží a posezení na terase před domem. Terasy u domu mohou mít mnoho podob, ovšem ty, co jsou přímo součástí stavby díky půdorysu ve tvaru písmene L, jsou nejlepší. Máte je v přímém dosahu hned vedle vchodových dveří a mohou být i zastřešené. Umístíte tam dřevěný zahradní nábytek zcela bez starostí a bude vám připadat, že terasa je skutečnou součástí stavby, a že k ní zkrátka patří. Nebude to vypadat podivně, jako například tam, kde se terasa staví zvlášť, jako dodatečný přístavek. Pohled na zastřešenou terasu u rodinného domu do L je také velmi atraktivní z vnitřku domu, připadá vám, jako kdyby šlo o přímé prodloužení obytného prostoru.