Pokračování o fotoaparátech a to konkrétně jaké druhy ,,foťáků“ známe?

Pokračování o fotoaparátech a to konkrétně jaké druhy ,,foťáků“ známe?

V tomto článku budeme pokračovat o informacích týkající se fotografování. V minulém článku jsme si vymezily základní pojmy o fotografování, co je clona, zaostření atd a v tomto článku si řekneme víc o fotoaparátech, a to konkrétněji o druzích fotoaparátů. V dnešní době už totiž nemáme pouze jeden typ fotoaparátů, ale podle složitosti celou řadu druhů, když ještě opomineme fotoaparát na vašem mobilním telefonu.starší digitální fotoaparát

Tak tedy jaké známe různé druhy fotoaparátů?
1. Kompaktní fotoaparáty – tam patří nejjednodušší a zároveň nejzákladnější fotoaparáty. jsou lehké a snadné na obsluhu. Jsou vlastně vhodné pro úplné začátečníky.
2. Ultrazoomy – mají vysoký výkon zoom objektivu, dále se u nich vyskytuje možnost wifi připojení, GPS souřadnice, nebo pokročilé nahrávání vide. 
3. kompaktní systémové fotoaparáty (CSC)- ,,bezzrcadlovky“ , mají možnost výměny objektivu, jsou menší a lehčí než zrcadlovky, dále nabízí celou škálu automatických a inteligentních režimů, efektů a funkcí. 
4. digitální APS-C ,,zrcadlovky“

ZOOM fotoaparát

jsou vhodné už pro pokročilejší fotografy ale i pro profesionální fotografy! Tento typ fotoaparátů má – pokročilé nastavení, 
čip APS-C, opět možnost vyměnit objektiv kterých máte u zrcadlovek opravdu spousta jako je třeba- portrétní objektiv, teleobjektiv, makro objektiv, širokoúhlý objektiv aj. Tento typ fotoaparátu má například můj děda, který už od mládí fotografuje například krajinu z letadla a na počítači pak následně fotografie profesionálně upravuje. Tito profesionální fotografové s ničím jiným než se zrcadlovkou pracovat snad ani nemůžou! Ačkoli si myslím že při fotografování není důležité jen čím fotíte, ale spíše jak umíte fotit, s fotoaparátem pracovat a také v poslední řadě jak kvalitně a v jak kvalitním programu umíte fotografie také upravovat. 

Mezi další rozdělení fotoaparátů, které známe může být například toto-
1. deskové
2. filmové
3. instantní
4. digitální