K čemu je vhodný Tribulus terrestris bulharský

K čemu je vhodný Tribulus terrestris bulharský


Testosteron je hormon, bez jehož existence postrádá mužské tělo své typické znaky. A nejen to, je potřebný pro svalovou práci, sílu, vytrvalost a odolnost a mimo jiné i pro dostatečně pevnou erekci. Kdo se dovtípí o tom, jak důležitou roli hraje v lidském životě, a zjistí, že v jeho případě to s testosteronem není žádná sláva, může jej to svádět k užívání nevodných syntetických preparátů, anabolik atp. Před tímto postupem důrazně varujeme, protože člověk dosud nepřekonal přírodní léčivé zdroje, což prokazuje mnoho vedlejších účinků většiny umělých léčiv na trhu. Namísto toho se obracejte s důvěrou na adaptogenní bylinky. Patří sem například Maca peruánská, Ashwagandha anebo Kotvičník, známý jako Tribulus terrestris bulharský.

adaptogeny prášek

Co dovedou adaptogeny

Adaptogeny jsou bylinky, s nimiž se zaměříte na podstatu fungování lidského těla. Tvoří ji zejména hormonální rovnováha, tedy jde tu o stav, kdy by měl být testosteron ve správném poměru vůči ostatním hormonům, a to je v současné době docela problém. Do hry dnes zasahuje mnoho stresových faktorů a ty se postarají o hormonální dysbalanci a chronicitu vylučování kortizolu a adrenalinu. V tomto stavu se testosteronu nedostává potřebné pozornosti a dochází k adrenální únavě a vyčerpání kůry nadledvinek.

adaptogenní byliny

Adrenální únava je nebezpečný a nežádoucí stav, může to směřovat k urychlení procesu stárnutí, spojeného s přibíráním na váze, ztrátou svalové hmoty, únavou, depresemi a narušením přirozeného regeneračního procesu. Chcete-li tedy se sebou něco dělat, zaměřte se jak na likvidaci stresových vlivů, tak i na docílení hormonální rovnováhy, která stabilně udržuje lidský organismus v přirozeném stavu zvládání každodenních činností včetně duševní práce a fyzické námahy.

Výhodou adaptogenů je, že nejsou návykové, a lze je užívat i bez lékařského předpisu. Užívání je bezpečné a bez vedlejších účinků.