Jak o sebe pečovat

Jak o sebe pečovat

Zdraví máme jenom jedno, a proto by jsme se ke svému tělu měly chovat s úctou a pokorou. Žít zdraví životní styl není žádná ostuda, dává te tím na vědomí, že vám vaše zdraví není lhostejné a jste schopni pro něj něco udělat. Skvělé je pokud ke zdravotnímu stylu přidáte nějaký sport, který vás bude bavit a především naplňovat. Je super mít nějakou aktivitu a nesedět jen doma u televize s pytlíkem chipsu. Ale je to dlouhodobé? A jak si takový styl udržet aby nám naše zdraví sloužilo na stoprocent. 

zdraví

Skvělé je začít spánkem. Spánek je pro naše tělo důležitý. Víte jaký je doporučený spánkoví režim. Je to nějakých osm hodin, které doporučují odborníci, ale klidně se můžete spokojit s šesti hodinami. Pokud trpíte spánkovým deficitem tak vaše tělo je unavené a snižuje se k celkovému výkonu. Dále je doporučeno si držet nějakou zdravou stravu. Určitě není vhodné se cpát například salámy, bučky, pečenýma kolenama. Nikdo neříká že si tohle nemáte dávat, ale všeho s mírou. TO co vaše tělo potřebuje ke zdraví jsou základní živiny a určitě je známe všichni, nebo si je pamatujeme ze školy. Jsou to tuky,cukry,bílkoviny a taky nesmíme zapomenout na vlákninu. 

zdraví

CO pro své zdraví ještě můžeme udělat? No pokud jste kuřáci, tak samozřejmě je to špatné pro vaše zdraví. To vám řekne i malé dítě. Poukazuje se na to snad všude kam se podíváte a určitě jste to slyšeli i od svého doktora. To samé se přiklání i k vysokému množství alkoholu. Ale přeci jedno nebo dvě piva ještě nikoho nezabili, že ano. Jídlo, to je jasné. tučné pokrmy každý den. K tomu patří i nadměrné množství skladkostí a taky nadměrné pití sladkých šťáv nebo energi drinků i kávy. 

Ono to teď vypadá jako by jste nemohli nic na světě. Ale opravdu tomu tak není. Udržet si nějaký zdravotní styl je ze začátku těžké, než si navyknete na nové návyky, může to chvíli trvat. Musíte si uvědomit že tohle děláte pro sebe a hlavně pro vaše zdraví, které máte jenom jedno.